Red Onions, 3 lb, Bag Standard — 1360.77711g

As of Oct 1, 2026, Red Onions, 3 lb, Bag Standard 1360.77711g is cheapest at Walmart at $3.33 ($2.45/1kg) in United States.

Prices updated Oct 1, 2026

Lowest recorded price: $3.33 at Walmart (Oct 1); highest: $3.33 — currently $3.33 at Walmart. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.33
Average
$3.33
Highest
$3.33
Lowest ever
$3.33 · Oct '26
Highest ever
$3.33 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1kg at each item's cheapest store

  1. 1Red Onions, 3 lb, Bag Standard

    Red Onions, 3 lb, Bag StandardCheapest

    1360.77711g

    $2.45/1kg$3.33Walmart

Cheapest by product

Ranked per 1kg at each item's cheapest store

  1. 1Red Onions, 3 lb, Bag Standard

    Red Onions, 3 lb, Bag StandardCheapest

    1360.77711g

    $2.45/1kg$3.33Walmart
1 brand available
Walmart
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Red Onions, 3 lb, Bag Standard 1360.77711g cheapest?
Walmart has the lowest price at $3.33 ($2.45/1kg).
What is the unit price of Red Onions, 3 lb, Bag Standard 1360.77711g?
Priced per 100g. Walmart offers the best value at $0.24/100g.
What is the lowest price ever for Red Onions, 3 lb, Bag Standard 1360.77711g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Red Onions, 3 lb, Bag Standard 1360.77711g is $3.33 at Walmart (Oct 1), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.33 at Walmart.