Guava, 1 lb, Clamshell Standard — 453.59237g

As of Oct 1, 2026, Guava, 1 lb, Clamshell Standard 453.59237g is cheapest at Walmart at $3.37 ($7.43/1kg) in United States.

Prices updated Oct 1, 2026

Lowest recorded price: $3.37 at Walmart (Oct 1); highest: $3.37 — currently $3.37 at Walmart. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.37
Average
$3.37
Highest
$3.37
Lowest ever
$3.37 · Oct '26
Highest ever
$3.37 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1kg at each item's cheapest store

  1. 1Guava, 1 lb, Clamshell Standard

    Guava, 1 lb, Clamshell StandardCheapest

    453.59237g

    $7.43/1kg$3.37Walmart

Cheapest by product

Ranked per 1kg at each item's cheapest store

  1. 1Guava, 1 lb, Clamshell Standard

    Guava, 1 lb, Clamshell StandardCheapest

    453.59237g

    $7.43/1kg$3.37Walmart
1 brand available
Walmart
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Guava, 1 lb, Clamshell Standard 453.59237g cheapest?
Walmart has the lowest price at $3.37 ($7.43/1kg).
What is the unit price of Guava, 1 lb, Clamshell Standard 453.59237g?
Priced per 100g. Walmart offers the best value at $0.74/100g.
What is the lowest price ever for Guava, 1 lb, Clamshell Standard 453.59237g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Guava, 1 lb, Clamshell Standard 453.59237g is $3.37 at Walmart (Oct 1), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.37 at Walmart.