Fresh Potatoes Products
As of Sep 28, 2026, 2 Fresh Potatoes products tracked across 3 retailers in United States — the cheapest line is Potatoes at $0.79 from Target.
Prices updated Sep 28, 2026
2 products · 167 variants
All Fresh Potatoes Products
453.59237g
Sweet Potato
$1.49
$3.28/1kg
198.44666187500002g
$1.67
$8.42/1kg
Standard
$1.79
Standard
$1.89
453.59237g
Red
$1.99
$4.39/1kg
453.59237g
Gold Jewel
$1.99
$4.39/1kg
453.59237g
White
$2.19
$4.83/1kg
Best
Kroger
1360.77711g
$3.99
$2.93/1kg
793.7866475000001g
Baker
$3.99
$5.03/1kg
680.388555g
Petite Gourmet
$3.99
$5.86/1kg
1360.77711g
Fresh Sweet Potatoes - 3lb Bag - Good & Gather
$4.99
$3.67/1kg
1360.77711g

$5.03
$3.70/1kg
1360.77711g
Fresh Sweet Potatoes - 3lb Bag - Good & Gather
$5.59
$4.11/1kg
453.59237g
$0.20
$0.44/1kg
Standard
$0.79
453.59237g
$0.99
$2.18/1kg
Standard
$0.99
453.59237g
Yukon Gold Potatoes
$1.69
$3.73/1kg
453.59237g
$1.69
$3.73/1kg
453.59237g
$2.99
$6.59/1kg
2267.96185g

$3.47
$1.53/1kg
680.388555g
Petite Fingerling
$3.99
$5.86/1kg
680.388555g
Petite Gold Gourmet
$3.99
$5.86/1kg
680.388555g
Petite Red
$3.99
$5.86/1kg
Standard
$3.99
453.59237g
Selection® Red Mini Petite Spudlings Gourmet Potatoes
$3.99
$8.80/1kg
2267.96185g
$3.99
$1.76/1kg
453.59237g
Petite Spudlings Gold
$3.99
$8.80/1kg
453.59237g
Petite Red Potatoes With Smoked Gouda Onion And Thyme Seasoning Blend
$4.99
$11.00/1kg
453.59237g
Petite Gold With Herbes De Provence
$4.99
$11.00/1kg
453.59237g
Homestyle Rustic Herb
$4.99
$11.00/1kg
453.59237g
Petite Potatoes With Hatch Green Chile Ranch Seasoning Blend
$4.99
$11.00/1kg
453.59237g
Petite Potatoes With Parmesan Seasoning Blend
$4.99
$11.00/1kg
Best
Kroger
4535.9237g
Kroger® Idaho® Potatoes
$5.00
$1.10/1kg
Best
Kroger
4535.9237g
$5.00
$1.10/1kg
1360.77711g
Petite Red
$6.00
$4.41/1kg
1360.77711g
Petite Gold
$6.00
$4.41/1kg
2267.96185g
Gold
$6.79
$2.99/1kg
2267.96185g
$6.79
$2.99/1kg
3628.73896g
$6.99
$1.93/1kg