Fresh Citrus Products

As of Oct 1, 2026, 1 Fresh Citrus product tracked across 3 retailers in United States — the cheapest line is Citrus at $0.20 from Walmart.

Prices updated Oct 1, 2026

1 product · 101 variants

All Fresh Citrus Products

Citrus

Citrus

Walmart
Standard
 Standard
$0.20
Target
Standard
 Standard
$0.39
Target
Standard
 Standard
$0.39
Kroger
Standard
Large Limes - Each
Fresh Citrus Standard
$0.69
Kroger
Standard
Large Lemon - Each
Fresh Citrus Standard
$0.85
Walmart
Standard
 Standard
$0.85
Target
Standard
 Standard
$0.89
Kroger
Standard
Organic Limes - Each
Fresh Citrus Standard
$0.99
Kroger
1 pack
Minneola
Fresh Citrus 1 pack
$0.99
Target
Standard
 Standard
$0.99
Target
Standard
 Standard
$0.99
Target
Standard
 Standard
$1.19
Kroger
Standard
Blood
Fresh Citrus Standard
$1.25
Kroger
Standard
Fresh Citrus Standard
$1.25
Kroger
1 pack
Cara Navel
Fresh Citrus 1 pack
$1.25
Kroger
Standard
Organic Lemon - Each
Fresh Citrus Standard
$1.29
Kroger
Standard
Ruby Red
Fresh Citrus Standard
$1.50
Kroger
Standard
Large Fresh Navel Orange- Each
Fresh Citrus Standard
$1.69
Kroger
Standard
Medium Organic Navel Oranges - Each
Fresh Citrus Standard
$1.79
Kroger
Standard
Red Pink
Fresh Citrus Standard
$2.29
Kroger
Standard
Medium Organic Valencia Oranges - Each
Fresh Citrus Standard
$2.39
Kroger
453.59237g
Seedless
Wonderful 453.59237g
$2.99
$6.59/1kg
Target
453.59237g
Fresh Limes - 1lb Bag - Good & Gather
Good & Gather 453.59237g
$3.19
$7.03/1kg
Target
453.59237g
Fresh Limes - 1lb Bag - Good & Gather
Good & Gather 453.59237g
$3.79
$8.36/1kg
Kroger
453.59237g
Fresh Citrus 453.59237g
$3.99
$8.80/1kg
Kroger
453.59237g
Organic® Fresh Limes Bag
Simple Truth Organic 453.59237g
$3.99
$8.80/1kg
Target
907.18474g
Fresh Lemons - 2lb Bag - Good & Gather
Good & Gather 907.18474g
$4.49
$4.95/1kg
Kroger
907.18474g
Fresh Citrus 907.18474g
$4.99
$5.50/1kg
Best
Target
1814.36948g
Fresh Navel Oranges - 4lb Bag - Good & Gather
Good & Gather 1814.36948g
$4.99
$2.75/1kg
Kroger
1360.77711g
Cara Navel
Private Selection 1360.77711g
$4.99
$3.67/1kg
Kroger
907.18474g
Blood
Dracula Citrus 907.18474g
$4.99
$5.50/1kg
Kroger
1360.77711g
Seedless
Fresh Citrus 1360.77711g
$5.00
$3.67/1kg
Target
907.18474g
Fresh Lemons - 2lb Bag - Good & Gather
Good & Gather 907.18474g
$5.29
$5.83/1kg
Kroger
1360.77711g
Fresh Citrus 1360.77711g
$5.49
$4.03/1kg
Kroger
1360.77711g
Cuties 1360.77711g
$5.49
$4.03/1kg
Kroger
907.18474g
Kroger® Fresh Limes Bag
Fresh Citrus 907.18474g
$5.99
$6.60/1kg
Kroger
907.18474g
Organic® Fresh Lemons Bag
Simple Truth Organic 907.18474g
$5.99
$6.60/1kg
Target
1814.36948g
Fresh Navel Oranges - 4lb Bag - Good & Gather
Good & Gather 1814.36948g
$5.99
$3.30/1kg
Kroger
2267.96185g
Kroger® Fresh Red Grapefruit Bag
Fresh Citrus 2267.96185g
$6.49
$2.86/1kg
Kroger
1814.36948g
Kroger® Fresh Navel Oranges Bag
Kroger 1814.36948g
$6.49
$3.58/1kg
Kroger
2267.96185g
Fresh Citrus 2267.96185g
$8.49
$3.74/1kg
Kroger
3628.73896g
Fresh Citrus 3628.73896g
$8.99
$2.48/1kg