Coles Products

As of Oct 1, 2026, 311 Coles products tracked across 4 retailers in United States — the cheapest line is Citrus at $0.20 from Walmart.

Prices updated Oct 1, 2026

311 products · 4688 variants
Also known as:Coles. AustColes.

All Coles Products

Packet & Cup Soup

Dry packet soup, cup-a-soup and instant soup sachets

No prices available yet.

Pears

Pears, including nashi

No prices available yet.

Salad Mixes & Kits

Salad Mixes & Kits

No prices available yet.

Bottled Water

Bottled Water

No prices available yet.

Bread

Bread Loaves

No prices available yet.

Simmer Sauces & Seasoning Mixes

Recipe Bases & Simmer Sauces

No prices available yet.

Prepared Deli Salads

Coleslaw, potato salad, pasta salad and other prepared deli salads

No prices available yet.

Dried Fruit

Dried Fruit

No prices available yet.

Pastes & Stir-Through

Pastes & Stir-Through

No prices available yet.

White Fish Fillets

White Fish Fillets

No prices available yet.

Canned Tuna

Canned Tuna

No prices available yet.

Sweet Bakery

Sweet Bakery

No prices available yet.

Chicken Other

Chicken Other

No prices available yet.

Chicken

Crawl driver: one broad weekly search for the chicken range. Hidden; the visible chicken categories are refreshed by it.

No prices available yet.

Whole Chicken

Whole Chicken

No prices available yet.

Chicken Roasts & Marinated

Chicken Roasts & Marinated

No prices available yet.

Frozen Pies & Sausage Rolls

Frozen Pies & Sausage Rolls

No prices available yet.

Frozen Snacks

Frozen Snacks

No prices available yet.

No prices available yet.

Juice & Drink Mixes

Juice & Cordial

No prices available yet.

Breaded & Battered Fish

Crumbed & Battered Fish

No prices available yet.

Cookies

Cookies, including choc chip

No prices available yet.

Sauces Other

Sauces Other

No prices available yet.

Chocolate Cookies

Chocolate coated biscuits

No prices available yet.

Cream

Dairy Cream

No prices available yet.

No prices available yet.

Beef Roast

Beef Roast

No prices available yet.

Chicken Thighs

Chicken Thigh

No prices available yet.

Stock & Broth

Liquid stock, bone broth and stock cubes

No prices available yet.

Rice

Rice

No prices available yet.

No prices available yet.

Fresh Milk

Fresh dairy milk — full cream, lite, skim

No prices available yet.

Chocolate Bars

Chocolate Blocks and Bars

No prices available yet.

Hot Chocolate

Hot Chocolate

No prices available yet.

Soda Bottles

Bottled soft drinks

No prices available yet.

No prices available yet.

Feta, Halloumi & Fresh Cheese

Fetta, haloumi, bocconcini and other fresh cheeses

No prices available yet.

Canned Fruit

Canned Fruit

No prices available yet.

Pain Relief & Medicines

Everyday pain relief and pharmacy-line medicines

No prices available yet.

Seeds & Kernels

Pumpkin, sunflower, chia and other edible seeds

No prices available yet.

Lamb Other

Lamb Other

No prices available yet.

Aluminium Foil & Trays

Aluminium foil rolls and foil trays

No prices available yet.

Pork Loin & Fillet

Pork loin, fillet and tenderloin

No prices available yet.

No prices available yet.

Spice Blends & Seasonings

Spice Blends & Seasonings

No prices available yet.

Spices Other

Spices Other

No prices available yet.

No prices available yet.

Chicken Breast

Chicken Breast

No prices available yet.

Chicken Sliced & Shredded

Chicken Sliced & Shredded

No prices available yet.

Coffee

Coffee

No prices available yet.

Pancakes & Waffles

Pancakes & Waffles

No prices available yet.

Salami

Salami

No prices available yet.

Chicken Pieces

Chicken Pieces

No prices available yet.

Chicken Wings

Chicken Wings

No prices available yet.

Pickled Vegetables & Pickles

Pickled Vegetables & Pickles

No prices available yet.

Toothbrush

Toothbrush

No prices available yet.

Cooking Spray

Cooking oil spray

No prices available yet.

No prices available yet.

Protein & Sports Nutrition

Protein & Sports Nutrition

No prices available yet.

Salt & Pepper

Table, cooking and specialty salt, and peppercorns

No prices available yet.

Jam, Jelly & Fruit Spreads

Jam & Fruit Spreads

No prices available yet.

No prices available yet.

Chicken Breast Shredded

Chicken Breast Shredded

No prices available yet.

Lean Ground Beef

Lean beef mince (~10% fat / 4 star)

No prices available yet.

Mushrooms

Mushrooms

Plain & Sweet Cookies

Plain & Sweet Biscuits

No prices available yet.

Resealable Storage Bags

Resealable food storage bags

No prices available yet.

Gravy

Gravy

No prices available yet.

Granola & Snack Bars

Muesli & Snack Bars

No prices available yet.

Honey

Honey

No prices available yet.

Trash Bags

Garbage Bags

No prices available yet.

No prices available yet.

No prices available yet.

Bakery Item

Bakery Item

No prices available yet.

Buns & Rolls

Buns & Rolls

No prices available yet.

Ready Meals

Ready Meals

No prices available yet.

Hair Styling

Hair Styling

No prices available yet.

Breakfast Cereal

Breakfast Cereal

No prices available yet.

Cleaning Wipes

Cleaning Wipes

No prices available yet.

No prices available yet.

Pork Roast

Pork Roast

No prices available yet.

Oatmeal & Granola

Oats & Muesli

No prices available yet.

Syrups & Toppings

Dessert syrups, coffee syrups and ice-cream toppings

No prices available yet.

Dried Beans & Legumes

Dried Beans & Legumes

No prices available yet.

Beef Steak

Beef Steak

No prices available yet.

Beef Other

Beef Other

No prices available yet.

Frozen Fruit

Frozen Fruit

No prices available yet.

Leafy Greens

Leafy Greens

Pork Chops

Pork Chops

No prices available yet.

Canned Soup

Canned Soup

No prices available yet.

No prices available yet.

Pasta Shapes

Pasta Shapes

No prices available yet.

Lamb Roast

Lamb Roast

No prices available yet.

Custard & Chilled Desserts

Custard, puddings and chilled desserts

No prices available yet.

No prices available yet.

Ice Cream Bars & Novelties

Ice Cream Sticks & Snacks

No prices available yet.

Jelly & Dessert Mixes

Jelly crystals, dessert and pudding mixes

No prices available yet.

Jelly & Fruit Pots

Ready-to-eat jelly pots and fruit pots

No prices available yet.

Margarine & Butter Spreads

Margarine & Spreads

No prices available yet.

Pastry & Dough

Pastry & Dough

No prices available yet.

Kitchen Trash Bags

Kitchen Tidy Bags

No prices available yet.

Citrus

Citrus

Kitchen Tools & Accessories

Kitchen Tools & Accessories

No prices available yet.

Sparkling Water & Tonic

Sparkling & Tonic Water

No prices available yet.

Sour Cream

Sour cream and creme fraiche

No prices available yet.

Lamb Chops

Lamb Chops

No prices available yet.

Ham

Ham

No prices available yet.

Lactose-Free Milk

Lactose-free dairy milk

No prices available yet.

Tomato Paste & Puree

Tomato paste, puree and passata

No prices available yet.

Makeup

Makeup

No prices available yet.

Dried Herbs

Dried Herbs

No prices available yet.

Sponges & Scourers

Sponges & Scourers

No prices available yet.

Shaving Cream & Gel

Shaving Cream & Gel

No prices available yet.

Parchment Paper

Baking Paper

No prices available yet.

Dips & Hummus

Chilled dips, hommus and savoury spreads

No prices available yet.

Olives & Antipasti

Olives, sun-dried tomatoes and marinated antipasti

No prices available yet.

Ground Pork

Pork Mince

No prices available yet.

Cheese Slices

Cheese Slices

No prices available yet.

Olive Oil

Olive oil including extra virgin

No prices available yet.

Frozen Chicken

Frozen Chicken

No prices available yet.

No prices available yet.

Canned Vegetables

Canned Vegetables

No prices available yet.

Air Fresheners

Air fresheners, diffusers and toilet care fresheners

No prices available yet.

Chilled Pies & Savoury Pastries

Chilled pies, sausage rolls, quiche and savoury pastries

No prices available yet.

Whole Spices

Whole Spices

No prices available yet.

Pork Ribs

Pork ribs

No prices available yet.

Shrimp

Prawns

No prices available yet.

Cheese Blocks

Cheese Blocks

No prices available yet.

Sirloin & Porterhouse Steaks

Beef Sirloin/Porterhouse

No prices available yet.

No prices available yet.

Tomato Sauce & Ketchup

Tomato sauce and ketchup

No prices available yet.

No prices available yet.

Delicates & Wool Wash

Delicates & Wool Wash

No prices available yet.

No prices available yet.

Baking Mixes & Essentials

Baking Mixes & Essentials

No prices available yet.

Flour

Flour

No prices available yet.

Toothpaste

Toothpaste

No prices available yet.

No prices available yet.

No prices available yet.

Beauty Accessories

Beauty Accessories

No prices available yet.

Meat & BBQ Sauces

Meat & BBQ Sauces

No prices available yet.

No prices available yet.

Frozen Vegetables

Frozen Vegetables

No prices available yet.

Cookware & Bakeware

Pots, pans, baking trays and roasting dishes

No prices available yet.

Chocolate & Hazelnut Spreads

Chocolate, hazelnut and biscuit spreads

No prices available yet.

Tea

Tea

No prices available yet.

Iced Tea & Kombucha

Iced Tea & Kombucha

No prices available yet.

Petroleum Jelly

Petroleum Jelly

No prices available yet.

Cage-Free Eggs

Barn laid eggs

No prices available yet.

No prices available yet.

Diced Beef & Stir Fry

Diced, stir-fry and casserole beef

No prices available yet.

Sunflower Oil

Sunflower oil

No prices available yet.

Tomatoes

Tomatoes

Bags & Wraps Other

Bags & Wraps Other

No prices available yet.

Butter

Butter

No prices available yet.

Beef Brisket

Beef brisket

No prices available yet.

No prices available yet.

Lamb Leg

Lamb leg roasts and leg steaks

No prices available yet.

Breaded Chicken Cutlets

Chicken Schnitzel

No prices available yet.

Mayonnaise & Aioli

Mayonnaise and aioli

No prices available yet.

Smoked Salmon

Smoked Salmon

No prices available yet.

Dry Cat Food

Dry cat food and kibble

No prices available yet.

Cones & Toppings

Cones & Toppings

No prices available yet.

Dumplings & Gyoza

Dumplings & Gyoza

No prices available yet.

Health Accessories

Health Accessories

No prices available yet.

Gifts & Hampers

Gifts & Hampers

No prices available yet.

Bacon

Bacon

No prices available yet.

Ribeye Steak

Beef Scotch Fillet

No prices available yet.

Canned Salmon & Seafood

Canned salmon, sardines and other canned seafood

No prices available yet.

Beef Patties

Beef Patties

No prices available yet.

Crackers

Savoury Crackers

No prices available yet.

Vinegar

Cooking and salad vinegar

No prices available yet.

Pork Sausages

Pork Sausages

No prices available yet.

Flavored Milk

Flavoured Milk

No prices available yet.

Greek Yogurt

Greek yoghurt

No prices available yet.

Beef T-Bone

Beef T-Bone

No prices available yet.

Razors & Cartridges

Razors & Cartridges

No prices available yet.

Hair Removal

Hair Removal

No prices available yet.

Corned Beef & Silverside

Corned beef and silverside

No prices available yet.

Body Wash & Shower Gel

Body Wash & Shower Gel

No prices available yet.

Noodles

Noodles

No prices available yet.

No prices available yet.

Almond Milk

Almond milk (plant-based)

No prices available yet.

Chicken Nuggets

Chicken Nuggets

No prices available yet.

Curries & Stews

Curries & Stews

No prices available yet.

Chicken Sausages

Chicken Sausages

No prices available yet.

Baked Beans

Baked beans

No prices available yet.

No prices available yet.

Beef Meatballs

Beef meatballs

No prices available yet.

Fresh Soup

Fresh Soup

No prices available yet.

Pork Other

Pork Other

No prices available yet.

Candles

Candles

No prices available yet.

Prepared Vegetable Sides

Chilled prepared vegetable sides, mash and bakes

No prices available yet.

Barramundi

Barramundi

No prices available yet.

Cat Treats & Accessories

Cat Treats & Accessories

No prices available yet.

Mints & Gum

Mints, chewing gum and breath fresheners

No prices available yet.

No prices available yet.

Prosciutto

Prosciutto

No prices available yet.

Cream Cheese & Soft Cheese

Cream cheese, brie, camembert and other soft cheese

No prices available yet.

Kids' Yogurt & Pouches

Single-serve kids, pouch & drinking yoghurt

No prices available yet.

Chicken Tenderloins

Chicken tenderloins and mini fillets

No prices available yet.

Bath Soak & Bubble Bath

Bubble bath, bath soaks and bath cream

No prices available yet.

Plant-Based Meat

Plant-Based Meat

No prices available yet.

Chilli Powder & Flakes

Chilli powder and chilli flakes

No prices available yet.

Chicken Kebabs

Chicken Kebabs

No prices available yet.

No prices available yet.

Sugar

Sugar

No prices available yet.

Beef Rump Steak

Beef Rump Steak

No prices available yet.

Canned Goods Other

Canned Goods Other

No prices available yet.

Electrolyte Powders & Tablets

Electrolyte and rehydration powders, tablets and sachets

No prices available yet.

Oat Milk

Oat milk (plant-based)

No prices available yet.

Berries

Berries

ALDI
170.09713875g
 170.09713875g
$1.49
$8.76/1kg
ALDI
170.09713875g
 170.09713875g
$2.49
$14.64/1kg
Best
ALDI
453.59237g
 453.59237g
$2.79
$6.15/1kg
Target
453.59237g
 453.59237g
$2.99
$6.59/1kg
Target
170.09713875g
 170.09713875g
$2.99
$17.58/1kg
Target
170.09713875g
 170.09713875g
$2.99
$17.58/1kg
Target
453.59237g
 453.59237g
$3.19
$7.03/1kg
Target
170.09713875g
 170.09713875g
$3.19
$18.75/1kg
Target
170.09713875g
 170.09713875g
$3.29
$19.34/1kg
Kroger
170.09713875g
Fresh Berries 170.09713875g
$3.39
$19.93/1kg
Kroger
170.09713875g
 170.09713875g
$3.49
$20.52/1kg
Kroger
453.59237g
Fresh Berries 453.59237g
$3.99
$8.80/1kg
Kroger
499.79264960624994ml
Strawberry
Pedialyte 499.79264960624994ml
$3.99
$7.98/1L
ALDI
453.59237g
 453.59237g
$4.19
$9.24/1kg
Target
473.176473ml
 473.176473ml
$4.89
$10.33/1L
Kroger
170.09713875g
Sweetest Batch Premium
Driscoll's 170.09713875g
$4.99
$29.34/1kg
Target
453.59237g
 453.59237g
$4.99
$11.00/1kg
Kroger
453.59237g
Organic Strawberries - 1 LB clamshell
Fresh Berries 453.59237g
$4.99
$11.00/1kg
Target
473.176473ml
 473.176473ml
$5.19
$10.97/1L
Target
453.59237g
 453.59237g
$5.29
$11.66/1kg
Kroger
473.176473ml
Fresh Berries 473.176473ml
$5.49
$11.60/1L
Target
907.18474g
 907.18474g
$5.69
$6.27/1kg
Kroger
340.1942775g
Blackberries - 12 OZ Clamshell
Fresh Berries 340.1942775g
$5.89
$17.31/1kg
Target
907.18474g
 907.18474g
$5.99
$6.60/1kg
Kroger
198.44666187500002g
Fresh Berries 198.44666187500002g
$5.99
$30.18/1kg
Kroger
277.825326625g
Private Selection 277.825326625g
$5.99
$21.56/1kg
Target
277.825326625g
Good & Gather 277.825326625g
$5.99
$21.56/1kg
Kroger
99.22333093750001g
Sour Blue Raspberry
Joyride 99.22333093750001g
$5.99
$60.37/1kg
Kroger
340.1942775g
Fresh Berries 340.1942775g
$6.89
$20.25/1kg
Kroger
396.89332375000004g
Sweetest Batch Premium
Driscoll's 396.89332375000004g
$6.99
$17.61/1kg
Target
277.825326625g
Good & Gather 277.825326625g
$6.99
$25.16/1kg
Kroger
907.18474g
Fresh Berries 907.18474g
$7.49
$8.26/1kg
Kroger
510.29141625g
 510.29141625g
$7.99
$15.66/1kg
Kroger
510.29141625g
Fresh Berries 510.29141625g
$7.99
$15.66/1kg
Kroger
907.18474g
Organic Strawberries - 2 LB Clamshell
Fresh Berries 907.18474g
$7.99
$8.81/1kg
Target
Standard
Electrolytes No Sugar Added Strawberry Pineapple Orange Variety Pack - 3.9oz/10ct
GoGo SqueeZ Standard
$13.29
Target
Standard
Electrolytes No Sugar Added Blueberry Strawberry Lemon Variety Pack - 3.9oz/10ct
GoGo SqueeZ Standard
$13.29
Kroger
499.79264960624994ml
Electrolyte Solution, Strawberry, 6 bottles, half liter each
Pedialyte 499.79264960624994ml
$19.99
$40.00/1L
Pork Belly

Pork belly

No prices available yet.

No prices available yet.

Soy Sauce

Soy sauce, tamari and kecap manis

No prices available yet.

No prices available yet.

BBQ Packs & Mixed Grill

BBQ Packs & Mixed Grill

No prices available yet.

Cooking Oils

Cooking Oils

No prices available yet.

Shaving Accessories

Shaving Accessories

No prices available yet.

Frozen Chips & Potato

Frozen Chips & Potato

No prices available yet.

Vegetable & Canola Oil

Vegetable, canola and other seed oils

No prices available yet.

Feminine Hygiene

Tampons, pads, liners and period care

No prices available yet.

Snacks Other

Snacks Other

No prices available yet.

No prices available yet.

Deli Meats

Sliced and shaved deli meats not covered by a specific category

No prices available yet.

Ground Beef

Beef Mince

No prices available yet.

Coffee Creamer

Coffee Creamer & Whitener

No prices available yet.

No prices available yet.

Baby Food & Purees

Baby and toddler food, puree pouches and infant cereal

No prices available yet.

Potato Chips

Potato chips

No prices available yet.

Pork Shoulder & Pulled Pork

Pork shoulder and pulled pork

No prices available yet.

Lamb Shanks

Lamb shanks

No prices available yet.

Liquid Laundry Detergent

Laundry liquid detergent

No prices available yet.

Beets

Beetroot

No prices available yet.

No prices available yet.

Beef Sausages

Beef Sausages

No prices available yet.

Soy Milk

Soy milk (plant-based)

No prices available yet.

Yogurt Cups & Tubs

Natural and flavoured dairy yoghurt tubs

No prices available yet.

Chorizo

Chorizo

No prices available yet.

Breadcrumbs & Coatings

Breadcrumbs, batters and crumbing mixes

No prices available yet.

Dog Treats & Accessories

Dog Treats & Accessories

No prices available yet.

Oyster Sauce

Oyster sauce

No prices available yet.

Toilet Paper

Toilet Paper rolls

No prices available yet.

Smoked Fish

Smoked mackerel, trout, haddock and other smoked fish

No prices available yet.

No prices available yet.

Chicken Breast Diced

Chicken Breast Diced

No prices available yet.

Drinking Powder

Drinking Powder

No prices available yet.

Evaporated & Condensed Milk

Evaporated and sweetened condensed milk

No prices available yet.

Cat Litter

Cat litter and litter crystals

No prices available yet.

Mouthwash

Mouthwash

No prices available yet.

Probiotic & Yogurt Drinks

Chilled probiotic and drinking-yoghurt shots

No prices available yet.

Probiotics

Probiotics

No prices available yet.

Sweeteners & Sugar Substitutes

Sweeteners & Sugar Substitutes

No prices available yet.

No prices available yet.

Fruit Other

Fruit Other

No prices available yet.

Sweet Chilli Sauce

Sweet chilli sauce

No prices available yet.

Quinoa & Other Grains

Quinoa, barley, bulgur and other cooking grains

No prices available yet.

No prices available yet.

Pasta Other

Pasta Other

No prices available yet.

No prices available yet.

Canned Beans & Legumes

Canned beans, chickpeas and lentils

No prices available yet.

No prices available yet.

Ground Chicken

Chicken Mince

No prices available yet.

Reusable & Compostable Bags

Reusable & Compostable Bags

No prices available yet.

Ground Lamb

Lamb Mince

No prices available yet.

Extra Lean Ground Beef

Extra lean beef mince (~5% fat / 5 star)

No prices available yet.

Grocery Bags

Grocery Bags

No prices available yet.

Spaghetti

Spaghetti

No prices available yet.

No prices available yet.

Coconut Water

Coconut Water

No prices available yet.

Plant-Based Milk

Other plant-based milks (coconut, rice)

No prices available yet.

Coconut Milk & Cream

Coconut Milk & Cream

No prices available yet.

Garlic & Onion Powder

Garlic and onion powder, granules and salt

No prices available yet.

Biscuits Other

Biscuits Other

No prices available yet.

Extra Lean Ground Chicken

Extra lean chicken mince / breast mince

No prices available yet.

Popcorn

Popcorn, including microwave popcorn

No prices available yet.

Chicken Burgers & Patties

Chicken burgers and patties

No prices available yet.

Extra Lean Ground Pork

Extra lean pork mince

No prices available yet.

No prices available yet.

Marinara & Seafood Mix

Marinara & Seafood Mix

No prices available yet.